Začni taky s tenisem

Taky jsi teď v televizi sledoval Turnaj mistrů a výkony nejlepších světových tenistů tě zaujaly natolik, že ses rozhodl začít s tímto sportem taky?

Proč ne. Tenis je nestárnoucí sport, který je možné provozovat takřka ve všech městech. Čeká tě hodně dřiny, ale fyzická kondice, svaly a dobrý pocit ze hry, které získáš stojí za to. :-)

Co budeš potřebovat do začátku?

Začít budeš muset nákupem. Tenis naštěstí není od samého začátku ten nejdražší sport. Jistě raketa a boty nejsou z nejlevnějších, ale když to srovnáš například s hokejem, jedná se minimální položky. Ani oblečení mnoho nepotřebuješ. Tenisové haly se vytápí, a tak ti i v zimních měsících budou stačit kraťasy a tričko. Do začátku, neinvestuj do drahých funkčních triček, protože než získáš fyzičku, budeš tak zpocený, že ti ani vymakané funkce nepomohou. Rozhodně uděláš líp, když si koupíš pánská trička z BASTARD s.r.o. s vtipnými potisky, které tě v těžkých tenisových začátcích alespoň psychicky povzbudí.

Aby tě tenis neodradil už od začátku, je dobré pořídit si kvalitní raketu, která se ti bude dobře držet v ruce a ze které tě nebude bolet celé tělo.

Spolu s raketou potřebuješ hned několik balení tenisáků. Více jich potřebuješ proto, abys hned po podání nepobíhal po kurtu a nesbíral je. Tenisové míčky vyrábí mnoho firem, je dobré vybrat si podle povrchu, na jakém budeš hrát. Pokud nevíš, kam budeš chodit, klikni sem a vyber ty, které jsou vyrobené na všechny typy povrchu.

Abys získal fyzičku co nejdříve, měj k tenisu dostatek pohybu. Třeba choď běhat, ať si tělo na nápor zvyká. Abys neměl jednostranně zaměřený pohyb, je dobré k tenisu chodit ještě plavat, aby ses pořádně protáhl.

Abys rychleji nabral potřebnou svalovou hmotu a sílu, je dobré podpořit jejich tvorbu sacharido-proteinovými koncentráty typu Gainer. Velice oblíbený je Gainer 737, který sportovcům slouží díky zvýšení energetického zisku k vyšším výkonům a získání síly. Doplňují glykogenové zásoby ve svalech, které pak podporují vyšší výkonnost a výdrž zatěžovaného organismu

Je jasné, že od začátku nebudeš tak dobrý jako Tomáš Berdych, nenech se ale odradit. Nikde není psáno, že za pár let budeš ve světových tabulkách spolu s ním. :-)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>