Udělej něco pro svou karmu – každý dobrý skutek se počítá

Také sis předsevzal, že se budeš mít dobře, že si najdeš holku tvých snů, budeš mít dost peněz a budeš celý život obklopen pohodovými lidmi? Viděl jsi seriál Jmenuji se Earl a začal ses zajímat o karmu? Chtěl bys tu svou očistit, aby se ti děly jen a jen dobré věci? Pokud jsi ještě nezačal, je načase s tím něco udělat. Přečti si několik tipů na dobré skutky a vyjdi vstříc pozitivní budoucnosti.

yes

Podle buddhismu představuje minulá karma všechny naše duševní a tělesné skutky předcházející právě tomuto okamžiku a s nimi spojené následky. Jinak řečeno, jestliže jsi v minulosti například spáchal krádež a dnes jsi za to byli potrestán, pak trest je tedy následkem minulé karmy. Totéž platí i u pozitivních činů. Takže když vykonáš dobro, bude ti vráceno…

Karmu ovlivňuje vše, co si člověk myslí, říká a dělá. Čím větší je podíl pozitivního myšlení a dobra, tím lepší je tvoje karma.

Začít můžeš pozvolna dobrými skutky. Až příště potkáš starší sousedku, pomoz ji s taškou. Až někomu něco upadne, nebuď líný a zvedni mu to.

Nebo se rovnou můžeš pustit do větších skutků. Podívej se okolo sebe a zkus se zaměřit na někoho, kdo pomoc potřebuje. Máš v okolí někoho handicapovaného? Nabídni se, že mu pomůžeš s nákupy, s úklidem apod. Řada handicapovaných lidí je single a touží se s někým sblížit. Takoví lidé budou jistě rádi, že se najde někdo, kdo má zájem si popovídat. Můžeš mu třeba pomoct najít spřízněnou duši s podobným postižením. Věděl jsi, že dokonce existuje i seznamka pro zdravotně postižené?

Nebo se přihlas někde jako dobrovolník, třeba do domova seniorů. Můžeš tam docházet a předčítat jim z knížek. Hodně seniorů by určitě ocenilo, kdyby jim někdo četl z knih popisujících křížové cesty na různá témata, nebo jakékoli jiné knihy či časopisy.

Pomáhat můžeš ale i zvířatům. V mnoha útulcích například hledají dobrovolníky, kteří přijdou vyvenčit jejich čtyřnohé obyvatele.

  • Mysli pozitivně, karmě může trvat než tě za své činy odmění. Věř, že když budeš dělat dobré skutky, zvýší se ti šance na zářnou budoucnost i šance na lásku tvých snů.

Tak co, kdy začneš s dobrými skutky?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>