Proč klukům ráno stojí?

Každý to kluk to zná. Ráno otevřeme oči a první co vidíme, je, že nám stojí… Někdy je to v pohodě, ale někdy je to dost nepříjemné. Obzvláště probouzíme-li se po boku nějaké roštěnky. Člověk si pak může připadat trochu, no, prostě blbě.

Proč to tak je? Znamená to snad, že je připraven na ranní akcičku?

muz

Odpověď není až tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Vědci přišli na to, že je to dáno spánkem. Ale pozor, není to tím, že by se nám zdály erotické sny.

Čím to teda je?

Spánek v průběhu noci prochází celkem pěti fázemi. Od bdění, po fázi REM, tedy rapid eye movement. Tato fáze, je fáze spánková , ve které se zdají sny. Tělo je v tuto chvíli neklidné a oči za víčky těkají a zdají se sny. A právě v tuto chvíli máme erekci.

V těle máme dva nervové systémy: parasympatický a sympatický. Parasympatický spouští erekci a sympatický mu oponuje a naopak ji ruší. Během spánku jsou naše nervy částečně utlumeny a zrovna sympatický nervový systém má volno, takže parasympatický se může naplno projevit v podobě erekce.

Proč to tedy nemá nic společného se sexem? Podle vědců sexuální erekce totiž neřídí stejné mozkové centrum. Ověřili si to na zvířatech, u kterých provedli pokus vyjmutí přední hypofýzy, jejich noční erekce zmizí a přitom zůstane zachovaná normální pohlavní aktivita.

K čemu to teda sakra je?

Někteří lékaři se domnívají, že tělo díky tomu udržuje penis v kondici. Při spánku se do něj přilévá málo kyslíku. Ale během erekce se penis okysličuje a tím se dostává do formy. Penis se tak zkrátka udržuje v chodu a není tedy potřeba bát, že když se něco podělá a ty nebo tvoje holka si s ním nebude moct hrát, bude z tebe impotent. Dobrá zpráva, ne?

Jarda
foto: www.foto-fine-art.de  / pixelio.de

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>