Olympijské disciplíny

Máš rád sport, a když běží olympiáda, říkáš si, že bys tam také jednou chtěl být? Tradice olympijských her začala už v antice a jejich zakladatelem byl bájný Hérakles. Dnes se olympijské hry konají jednou za čtyři roky, a pokud bychom uvažovali o naší účasti na nich, volit můžeme mezi letními olympijskými hrami a zimními olympijskými hrami.

OlympiádaV letních olympijských hrách máme větší výběr disciplín, v nichž se můžeme ukázat než v zimních. Jedná se tradičně o atletiku, gymnastiku, a to nejen tradiční, ale i moderní gymnastiku nebo skoky na trampolíně, dále pětiboj či triatlon.

Zazářit můžeme v týmových hrách jako je badminton, basketbal, fotbal, házená, pozemní hokej, stolní tenis, tenis, plážový volejbal či vodní pólo. Svou sílu a obratnost můžeme prokázat v disciplínách jako box, judo, šerm, taekwondo, vzpírání či zápas.

Věnovat se můžeme také disciplínám typu cyklistika, jezdectví, lukostřelba, sportovní střelba, plavání, skoky do vody, jachting, kanoistika, synchronizované plavání nebo veslování. Pokud jsme svého favorita ještě nenašli, můžeme si počkat na budoucí disciplíny, kterými by měly být golf a ragby.

V zimních sportech můžeme uspět v disciplínách jako akrobatické lyžování, alpské lyžování, běh na lyžích, biatlon, boby, curling, krasobruslení, lední hokej, rychlobruslení, saně, severská kombinace,  short track, skeleton, skoky na lyžích nebo snowboarding.

zap

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>