Připravte auto na zimní dovolenou

Blíží se pololetní prázdniny a chvíli na to i jarní prázdniny, a tak pomalu začne čas cestování. Chystáte se i vy na zimní dovolenou? Možností, kam jet je spousta. Protože si teplého počasí můžeme užívat s průběhu teplejších měsíců, chtělo by to vyrazit někam, kde budeme moct pořádně provětrat zimní oblečení a sportovní vybavení.

Co si budeme povídat, nejpohodlnější je cestování autem, obzvláště, když s sebou potřebujeme vzít hodně objemných věcí. Ale… pokud autem běžně nejezdíte, je třeba auto na cestu pečlivě připravit.

Auto na sněhuZačít je třeba odspodu, a sice od pneumatik. Povinnost jezdit na zimních pneumatikách totiž neexistuje jen v České republice, ale i dalších evropských zemích. A stejně jako u nás, i v Evropě se dbá na hloubku vzorku. I když se domníváte, že vaše dosavadní pneumatiky Matador mají jen nízké opotřebení, raději je před cestou zkontrolujte.

Například v Rakousku musí být hloubka vzorku zimní pneumatiky minimálně 4 mm a je povinné je používat na všechna čtyři kola. V Německu jsou tolerantnější. Zimní pneumatiky musí řidiči používat na všech čtyřech kolech, minimální hloubka vzorku je jen 1,6 mm, doporučeno je však 4 mm. Ve Švýcarsku jsou to opět 4 mm. Ve Francii není zimní výbava povinná, existují však úseky, kterými s letními pneumatikami neprojedete.

Rozhodně s sebou přibalte i sněhové řetězy, v některých horských oblastech je jejich použití povinné.

Jelikož je počasí poslední dobou nevyzpytatelné, je možné, že cestou budete projíždět místem, kde budou spíše jarní teploty, zatímco v cílové distanci může mrznout až praští. O soli a jejím neblahém vlivu na laku ani nemluvě. Proto byste měli zvážit ochranu laku auta.

Skvělým řešením na ochranu před vlivy počasí, hmyzem či jinými nečistotami může být nano ochrana. Ošetřený lak získá hydrofobní vlastnosti, efekt lehkého čištění a rychle obnovitelný lesk.

Před cestou určitě zkontrolujte všechny žárovky, nejlépe uděláte, když auto necháte zkontrolovat v servisu – už jen pro klid duše.

Pokud si chcete udělat před cestou radost, kupte si do auta ledničku. Nemusíte sahat hluboko do kapes, i levné autoledničky mohou být při cestě skvělým pomocníkem. Když bude dostatečně velká, pak si s sebou z dovolené můžete vzít spoustu dobrot.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>