Nové Subaru se představí už tento týden

 

Již tento týden se budou konat dva autosalony. Jeden v Los Angeles a druhý v Tokiu.

Obě země jsou velice důležité pro automobilku Subaru. A proto jsme zvědaví, co Subaru hodlá představit a na co se můžeme těšit.

V Americe se mohou těšit na nové legacy a v Japonsku rovnou na novinky tři. Jaké to budou?

Hvězdou zde má být údajně koncept Levorg, z kterého ovšem Subaru zatím ukázalo jen základní křivky.

Vedle něj se představí Subaru Crossover 7 Concept, Subaru Cross Sport design Concept a především zcela nový motor, který se nejspíše stane hlavním agregátem pro mnoho modelů značky.

Koncepty Levorg bude pohánět motor 1,6 DIT a pravděpodobně se objeví i u dalších modelů značek. Je to přeplňovaný čtyřválcový boxer s relativně malým objemem, takový downsizing na japonský způsob. Motor má přímé vstřikování paliva a prý i velmi nízkou spotřebu.

Na první pohled je patrné, že Levorg bude kombi nebo kombinace kombi a hatchbacku. Design bude sice moderní ale spíš konvenční. Sériová výroba je totiž plánována už na příští rok.

K druhé novince v Tokiu zveřejnili jednu fotografii, ze které je více než jasné, že Subaru Crossover 7 Concept hravě sveze až sedm pasažérů. Stávající verzi outback je tato novinka dost podobná. Liší se jen předek a větší boční prosklení.

O třetí novince Subaru zatím mlčí a nechce skoro nic prozradit. Dokonce tají i fotografie nebo alespoň siluetu. Cross Sport Design Concept má na délku měřit 4,3 metru a Subaru na něm vyzdvihuje následující: snadné nastupování, pohodlný interiér a velkorysý prostor pro velké množství zavazadel.

Údajně to má být ideální městské SUV. Některá zahraniční média uvádí, že by to měl být nástupce modelu tribeca, ale to je auto o kategorii výše.

Co myslíš bude tomu tak? A fandíš vůbec Subaru?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>