Destinace pro dovolenou s holkou? Severní Kypr 

Do Chorvatska, Řecka a Itálie jezdí každý. Chcete vzít holku na exotickou dovolenou, ale aby tam lišky nedávaly dobrou noc? Vezměte v potaz Kypr.

Když se řekne Kypr, většině se vybaví Kyperská republika, tedy evropská moderní země. Ano, je to tak, ale Kypr máj ještě jednu tvář, zajímavější a exotičtější – tureckou.

Severní Kypr, oficiálním názvem Severokyperská turecká republika, vznikl v roce 1983 po násilném rozdělení Kypru a stal se jednou z nejizolovanějších částí Evropy. Oficiálně uznána republika však byla pouze Tureckem a později ještě několika dalšími separatistickými zeměmi se stejně problematickým právním statutem. Dodnes se jedná o dva znepřátelené státy, nicméně situace je již několik let mnohem uvolněnější a vzkvétá zde turistický ruch.

Kam se na Severním Kypru vydat?

Jedinečný Severní Kypr musíte navštívit, a to i když budete bydlet v jižní části. Podle nejednoho návštěvníka je totiž severní část hezčí než jižní.

Mimo rušná letoviska najdeme na Kypru také méně frekventovaná místa. A některá z nich jsou doslova panenská. Nejvíce takových najdeme na dlouhé ostrovním výběžku Karpas. (Tip: Ideální místo pro romantické dny ve dvou a pro jistá vyznání…)

severni kypr

Navštívit musíte i hlavní město – Nikósie (nebo také Lefkosia). Město je rozděleno hranicí a žije v něm zhruba tři sta tisíc obyvatel.

Kromě romantických procházek v okolí starého opevnění můžete v severní, tedy v turecké části města obdivovat gotické chrámy přestavěné na muslimské mešity, které jsou celosvětovým unikátem.

Nikósie nabízí stejně jako ostatní hlavní města nepřeberné množství restaurací a barů, nákupních a ubytovacích možností, ale také kultury a další zábavy.

Najdete zde také typické turecké čajovny, které večer slouží převážně jako pánský klub a kde se při popíjení čaje diskutuje, hrají stolní hry tavla a okey a  rádi mezi sebe přivítají  i turisty. Drahou polovičku nechte odpočívat na pokoji. Pokud máte raději hazardnější hry a chodíte do kasína, vyrazte do kasína i zde.

Ubytování na Kypru

Přesto, že Severní Kypr není turisticky tolik atraktivní jako zbylý Kypr, služby jsou zde díky turecké pohostinnosti na vysoké úrovni. Ubytování zde naleznete v moderních hotelích či apartmánech. Výjimkou v nich není all inclusive, ani wi-fi, takže když vás omrzí vodní radovánky a procházení památek a všemožných podniků, zahrajte si ruletu online. Nebo si jen sedněte někam na lavičku a nasávejte exotickou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>