Kola BMX

 

Potkáváš také občas někoho na kole, kdo na něm dělá takové ptákoviny, že se téměř zdá, že musí mít pedály přilepené k nohám? Tak to si možná potkal někoho na kole BMX. Ovšem pozor, jak výrobci těchto kol prozrazují, nejde o žádný trik, pedály jen po obou stranách obsahují piny zabraňující botě, aby sklouzla ze šlapek.

Takže triky, kteří majitelé těchto kol předvádějí, by prý zvládli i bez speciálních naklopených pedálů, na jakých jezdí běžní cyklisti, ovšem se speciálními pedály je to samozřejmě pohodlnější. Co nás možná na první pohled na těchto cool kolech znejistí, je malá velikost a nízký rám, ovšem právě tyto vlastnosti umožňují jezdci vyšší obratnost.

Takto postavená kola jsou pak podle výrobců ideální pro živou jízdu plnou populárních skoků. Rám je většinou ocelový, kvůli tvrdým dopadům. Převod je na rozdíl od horských kol jen jeden, a i když milovníci opatrnosti teď možná lehce ustrnou, kola jsou bez brzd. Malou náplastí je na některých modelech brzda na přední nebo zadní kolo, ale je to podle bikerů zbytečný luxus.

Jízda na těchto kolech totiž spočívá hlavně v různých bezmála akrobatických kouscích, proto jde o to, aby se řidítka mohla otáčet o více než 360 stupňů. Cena takových kol samozřejmě nepatří k nejlevnějším, ovšem v tomto případě se vyplatí investovat do vyzkoušených značek, protože vzhledem k enormní zátěži, je zapotřebí, aby kolo něco vydrželo.

 

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>