Zbav se vzteku!

Vztek, neboli podle encyklopedií nejsilnější úroveň hněvu, z náboženského hlediska dokonce jeden ze sedmi smrtelných hříchů, čas od času postihne každého z nás, a to v různých měřítkách. Někdo volí sprostá slova, někdo si zanadává bez jejich použití, někdo si prostě zaleze do kouta a tam tiše bublá, až dokud se neuklidní.

Ať tak či tak, vztek v jakékoli podobě je vnímán jako negativní emoce a my bychom se s ním měly umět vypořádávat.

Nejlepším způsobem jak se uklidnit, je pravděpodobně zavřít se v pokoji, kde můžeme něco rozbít bez napáchání nějakých obrovských škod nebo ublížení někomu. Je to nejjistější způsob, jak se urychleně uklidnit. Zkuste si k tomu pustit i nějakou tvrdší hudbu (výborní jsou třeba Linkin Park, Chesterův ječák dokáže zázraky) a uvidíte, že vám po několika minutách bude lépe.

Co dalšího se doporučuje, je spánek. Ne nadarmo se říká, že ráno je moudřejší večera. Během spánku se uklidníte a probudíte se s chladnou hlavou, se kterou dokážete vyřešit spoustu věcí, které byste ještě předtím řešily v afektu. A pamatujte, že vždycky je lepší řešit konflikty v klidu, jelikož v afektu dokážete věci, kterých byste obvykle nebyly schopný.

Dále můžete zkusit být tvůrčí, pište povídky, básničky, kreslete – fantazii se meze nekladou.

Jaké jsou vaše způsoby zvládání vzteku?

Anička S.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>