Jak ulovit buchtu? Na svaly!

Holky snad odjakživa jedou po svalnatých týpcích. Už v pravěku byla největší poptávka po těch nejsilnějších chlapech, kteří byli schopni ulovit mamuta a zajistit tak potravu pro celou rodinu.

Jenže svaly nenarostou jen tak samy o sobě a je potřeba jim pomoct. Stojí to hodně času, dřiny a potu. K tomu, aby svaly rostly rovnoměrně a rychleji potřebuješ do těla dostat proteiny a kreatiny.

Proteiny (aneb bílkoviny) jsou základem svalové hmoty. Budování kvalitní svalové hmoty bude bez přísunu bílkovin dost zdlouhavé a náročné. A komu se chce čekat, co? Proto se doporučuje zajistit pravidelný přísun proteinů před každým cvičením. Nejen, že se budou svaly tvořit rychleji, ale budou i kvalitnější a po náročném tréninku bude zajištěna jejich důležitá regenerace.

Kreatin je přirozenou látkou, kterou si organismus vytváří. Kreatin umožňuje nárůst síly a svalové hmoty. Pro tvou informaci, svalová hmota obsahuje asi 95% veškerého kreatinu. Zbylých 5% kreatinu můžeš najít v mozku, varlatech a srdci. Dalším zdrojem kreatinu je pro tělo přirozená strava, hlavně červené maso a ryby. Pochopitelně jej lze stejně jako proteiny doplnit potravinovými doplňky pro sportovce. Nedostatek kreatinu v organismu se projevuje zhoršenou výkonností a zpomalenou regenerací.

Zvyšování svalové hmoty je způsobeno tím, že spolu s kreatinem se dostává do svalu i voda. Díky tomu působí sval plnějším, mohutnějším a kulatějším dojmem, což chceme. :-) Účinek je znát již po několika dnech užívání. Doporučuje se všem, nejen kulturistům, ale atletům či plavcům, zkrátka všem sportovcům. Kreatin není toxický, a to ani ve velkých dávkách. Přebytečný kreatin se v podobě kreatininu vyloučí skrz močák, takže předávkování nehrozí.

Kromě svalů je ale potřeba získat i fyzičku. K tomu ti bude stačit pořídit si kolo. Čím lepší kolo, tím víc pohodlí a míň dřiny. Tak se koukni po pár obchodech, kup si kolo Merida a začni pravidelně jezdit.

V poslední řadě bys neměl zapomenut na regeneraci, po každém sportu je třeba nechat svaly odpočinout, a tak pro tebe bude super zajít si po výkonu na masáž, ovšem pozor, je potřeba, aby byla masáž prováděna na kvalitním masážním přístroji. Pokud to tvoje peněženka nezvládne, nezbývá ti, aby sis pořídit nějakou kočku, co tě bude po sportu masírovat ;).

rdc

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>