Bez práce nejsou koláče

Léto už pomalu ale jistě klepe na dveře a ty si říkáš, že nějaká ta brigádka by neškodila? Úvaha to samozřejmě není marná, jenže s její realizací je nejlepší začít raději již nyní. A v některých oborech je dokonce už skoro pozdě.

Zaleží ovšem na tom, co máš vyhlédnutého. Kdo se chystá změřit své síly s okurkou u jednoho nejmenovaného rychlého občerstvení, svou vysněnou brigádu získá i bez patřičného předstihu. Koho naopak příprava sendvičů a kdejakých burgerů, které na serverech s populárními videi parodoval kdekdo, neláká, zřejmě začne lovit v jiných vodách.

Populární jsou třeba dětské tábory. Dělat se dá vedoucí, pomocný vedoucího, animátor, který má na starosti hry a zábavu, sportovní instruktor, pomocník v kuchyni a další. Platí se za turnus, a sice ne dvakrát moc peněz, ale zase si člověk užije dostatek srandy, pohybu na čerstvém vzduchu a holek.

Totéž platí o brigádách v zemědělství, tady je toho pohybu někdy naopak na jednoho až příliš J. Na druhou stranu taková brigáda u koní má také něco do sebe. Na čerstvém vzduchu pracují i prodejci kde čeho, nejčastěji různých charitativních předmětu. Tady se ale platí od prodaných kusů, takže prázdninový výdělek je poměrně nejistý.

Přitažlivou variantou je i turistika. Tam se ale spolupráce domlouvá často s předstihem. Zajímavá je především role průvodce mající spoustu skrytých výhod, nejenže se člověk dostane i do jinak nepřístupných částí památek, nasbírá spoustu průvodcovských historek, ale k základnímu honoráři za čas či prohlídku, přibude sem tam nějaké to dýžko.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>