Sex na veřejnosti – porušení zákona?

 

Stačí si pustit televizi a bez předplatného speciálních kanálů je k dispozici poměrně slušná přehlídka exhibicionismu, přesto však v českém právním řádu najdeme stále zakotveno několik ustanovení, s kterými bychom se měli seznámit, dříve než začneme po vzoru našich oblíbených hrdinů odhazovat svršky nebo se sbližovat na veřejnosti.

Ty, které sex na veřejnosti láká, obvykle argumentují chutí zakázaného ovoce, které dodává sexuálním hrátkám ten správný šmrnc. O to, že takové sbližování obvykle dostane i právní šmrnc, se postarají diváci, kteří jsou pohoršeni a kontaktují policii.

Rozdíl samozřejmě je, pokud se sexu oddáváme v přírodě, nebo na lavičce v rušné části města. Zatímco v přírodě se bude jednat o náhodného a nechtěného svědka, v druhém případě už se podobně obhajovat nemůže, takže nás bude čekat buď dohra před přestupkovou komisí, nebo před trestním tribunálem.

V první řadě se dopouštíme přestupku proti veřejnému pořádku, takže se můžeme těšit na pozvánku před komisi, kde bude přestupek projednán a budou v něm svědčit též svědci, podobně jako u soudu. Komise zasedá pod městským úřadem, takže pokud bydlíme na malém městě, nepochybně nás čeká veřejné pohoršení v širším slova smyslu.

Zatímco v případě přestupku, právníka obvykle nepotřebujeme a pokutu můžeme dostat do výše 5 tisíc korun, v případě trestního stíhání nám hrozí i trest odnětí svobody. Naše jednání může být optikou trestního zákoníku posouzeno jako výtržnictví, ale třeba i jako mravní ohrožení mládeže.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>