Jak se stát oblíbeným?

Chodíš do školy, na kroužky, nebo prostě mezi lidi, ale přijde ti, že to s nimi moc neumíš? Chtěl bys být oblíbený? Přečti si těchto pár rad a zkus je aplikovat v praxi, určitě uspěješ.

Upřímně se zajímej o druhé

Už se ti stalo, že jsi někomu něco vyprávěl, ale on byl duchem mimo a vůbec tě nevnímal? To je k vzteku, co?

Takový člověk si přátele nezíská. Zajímej se o své blízké a známě, ptej se jich, jak se měli, co dělali, co mají v plánu a když ti budou odpovídat, vnímej je. Každý je rád, když je někdo, kdo by je vyslechl, kdo by s nimi sdílel radosti i starosti. Uvidíš, že ti náklonnost vrátí.

Usmívej se

Úsměv nic nestojí a upřímný úsměv o člověku leccos vypoví. Usměvaví lidé to mají v životě jednodušší a jsou oblíbenější. Lidé s takovými lidmi rádi mluví a rádi úsměv opětují. Jen opravdový nekňuba nebo někdo, kdo měl fakt pekelný den, se k tobě bude chovat hnusně, když se na něj budeš usmívat.

Oslovuj lidi jejich jménem

Ne každý si pamatuje jména, ale alespoň pokusit by ses o to měl. Lidi nemají rádi, když si je člověk nepamatuje, nebo když je oslovuje „hej tytam“. Každý člověk má své jméno a je zvyklý na něj slyšet a každému v uších zní to jeho jméno příjemně. Zkus to, uvidíš, že na tebe lidi budou reagovat lépe.

Mluv o zájmech druhých

Máš se sejít s osobou, která je pro tebe důležitá a na kterou chceš udělat dojem? Zjisti si nejdříve, co tu osobu zajímá a trochu se tomu pověnuj. Zájmem o něco, co druhý dělá, daného člověka zaujmeš. Navíc se třeba dozvíš něco nového, rozšíříš si obzory a budeš mít více témat k hovorům.

Nauč se ocenit druhé

Nebuď vtěrka, to ne. Ale vnímej u lidí to, v čem jsou dobří. Každý člověk je stejně důležitý, každý má jedinečné vlastnosti, schopnosti a dovednosti. Je velmi příjemné slyšet, když nás někdo upřímně ocení za to, jak umí cizí jazyk, zpívat, zvláště u žen pak že mají něco hezkého (vlasy, oči…) Člověku se hned zvedne sebevědomí a má lepší náladu. Takže chválou nešetři – tedy pokud to myslíš upřímně.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>