Co dělat o prázdninách

Taky jsi měl přes školní rok miliony nápadů, co by se dalo dělat, kdybys nemusel být ve škole? Ale teď když jsi od rána do večera doma, tě nenapadá skoro nic? Tady je pár nápadů, co o prázdninách dělat.

Doplň si filmové vzdělání

Máš rád filmy? Co takhle si doplnit resty? Mrkni na filmové databáze, určitě tam najdeš stovky filmů, které ti utekly. Nebo si vyber vytipuj herce a sjeď všechny filmy, které natočil. Nebo si pusť filmy natočené podle knižních předloh. Můžeš tak obejít povinnou četbu.

Upeč chleba, zkus zorbing

Zkus něco, co jsi chtěl vždycky zkusit. Ať už z intelektuální stránky jako je naučit se hrát na kytaru nebo upéct chleba, nebo z jiné stránky chtěl sis vyzkoušet zorbing? Vezmi pár stovek, kámoše a vyrazte za zábavou.

Najdi si brigádu

Že nemáš na zábavu peníze? Zkus si ještě na poslední chvíli najít brigádu, alespoň na dva týdny, ať máš co utrácet. Připrav se ale na to, že to nebude moc jednoduché, protože prázdninová pracovní místa se obvykle rozebírají už v tak v březnu nebo dubnu. Nikdy ale nevíš, kde kdo odpadne, onemocní a právě v tom je tvoje šance.

I muži mají své dny

Udělej si čas pro sebe je spíše klišé pro holky, ale proč ne. Nejspíš to nepojmeš jako většina holek, takže si nebudeš lakovat nehty a prohlížet staré fotky. Můžeš to ale pojmout tak, že vezmeš kolo a projedeš celé okolí, pojedeš se okoupat a utřídíš si myšlenky.

Obnov staré záliby

Dříve si chodil venčit psy do útulku? Začni zase… Hrával si tenis a děsně tě to bavilo? Začni zase… Chodil hrát kulečník? Začni zase… Vyzkoušej co půjde, třeba tě to chytí a ze starého koníčku se stane koníček nový.

Obnov stará přátelství

Během školního roku se stýkáš jen se svými spolužáky a staré kámoše z dětství jsi neviděl už pěknou dobu? Nažhav telefon, facebook a skype a pusť se do domlouvání schůzek a akcí. S kámošema ti prázdniny utečou líp, než kdybys měl být sám.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>