5 nej spotřební elektroniky z veletrhu CES 2014

Co by vás nepochybně zaujalo na veletrhu CES 2014? Převratných novinek bychom tam našli několik, respektive převratných pro ty, kteří o možnosti trávit čas doslova ve virtuální realitě, pomocí virtuálních brýlí a různé chytré elektronice, zatím čtou jen ve sci-fi knihách. Naopak ti, co se o dané téma zajímají, mohou vzít náš výběr pěti nej jako malou rekapitulaci.

3D jede

Jako praktická novinka se jeví 3D kameru RealSense 3D k notebookům, která bude umět ovládat počítač nejen pouhými gesty, ale dokonce i mimikou. Kamera rozpozná i drobné změny výrazu a provede nastavené pokyny. Kamera pochází z rukou firmy Intel, stejně jako hlasový asistent Dragon, který je ideální pro diktování textů.

Fototiskárna

Zdánlivě retro novinkou je kapesní fototiskárna, která tiskne fotky jako dřívější prvorepublikové fotoaparáty hned po vyfocení. Ideální je, že fototiskárna nepotřebuje inkoust, protože je vystavěná na speciální technologii, a zapotřebí není ani připojení do elektřiny, postačí baterie. Připojení k fotoaparátu je navíc také bezdrátové.

Univerzální nabíječka

K nejzajímavější vizi potom patří Intel smart wireless charging bowl. Jedná se o misku, která by měla sloužit jako univerzální dobíječka. Obejdeme se tedy bez kabelů a mobil, kamera, fotoaparát, monitorovací náramky a podobně se mohou dobíjet hezky společně.

Autorádio

Praktickou novinkou je také autorádio Sony XSP-N1BT, které umí přehrát hudbu z jakéhokoliv zdroje, ať již mobilního telefonu, nebo smartphonu, pomocí chytře řešené technologii, a zároveň slouží jako hadnsfree a umí dokonce mobil také dobít.

TV 21:9

A na závěr něco pro ty, co třeba vyhrají ve sportce – panoramatická televize s poměrem stran 21:9 a cenou zhruba ve výši tří milionů korun.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>