Vyrazil sis při sportu zub? Na to holku nesbalíš

Jestli si myslíš, že holky letí na drsňáky, kteří o svůj vzhled nepečují a podporují tuhle svou image třeba i tím, že si nenechají opravit zub, který si vyrazili na hokeji, mýlíš se. Jestli chceš sbalit holku svých snů, tak si nech chybějící zub opravit. Nejpohodlnějším řešením je zubní korunka!

O zub může člověk přijít raz dva, ani nemusí být zrovna hráč rugby nebo hokeje, stačí jeden hloupý úraz. Důležité však je zub nahradit. Pokud je poškozená jenom viditelná část zubu a nikoliv jeho kořen, pak postačí zubní korunka. Je-li zasažen celý zub, je nutné do čelisti zavést zubní implantát nebo zvolit druhou variantu, fixní můstek.

Když chybí zub nebo jeho část

Zubní korunka je super řešení i v případě, že jsi tak trochu zanedbával čištění zubů a návštěvy zubaře, a v důsledku toho se potýkáš se zubními kazy ve velkém rozsahu. Na to totiž obvykle klasická „plomba“ nestačí a je třeba část zubu nahradit. Odborníky na stomatologii najdeš na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic.

Volba kliniky a lékaře, u kterého zákrok podstoupíš, je důležitá. Ne všude totiž mají takovou techniku, aby výkon zvládli během jediného sezení. Na Brandeis Clinic za tímto účelem využívají nejmodernější metodu robotické stomatologie CEREC.

Jak to probíhá?
  • Během jediné návštěvy ordinace lékař korunku vytvoří a nasadí
  • Nic nebolí, protože se zákrok provádí v lokální anestezii
  • Jestli se ti jen z představy návštěvy zubaře ježí chlupy všude na těle, může zákrok zubař provést v tzv. analgosedaci
  • Analgosedace je stav podobný spánku, kdy pacient nevnímá ani bolest, ani diskomfort a stres spojený s návštěvou zubní ordinace
  • Zubař nejprve sejme optický otisk zubů intraorální kamerou
  • V počítači pak díky trojrozměrné rekonstrukci vytvoří přesnou náhradu zubu nebo jeho části
  • Keramika je pro zubní korunky nejlepší materiál – je k nerozeznání od pravého zubu, je vysoce odolná, a tím pádem zaručuje dlouhodobost korunky
  • Zubní korunku zafixuje na zubu a je hotovo

Jestli tě zaujala možnost, jak získat zpět krásný úsměv, který holky mají tak rády, domluv si schůzku se zubním lékařem na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie na Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>