Gotťák na Rock for people

Přijde ti, že hity jako – Včelka Mája a Kdepak ty ptáčku hnízdu máš?, už jsou trochu retro záležitostí? Pokud se tvůj náhled odvíjí nějakým takovýmto směrem, pak sis zřejmě nechal ujít fesťák Rock for people.

Multižánrový festival Rock for People se každoročně koná na letišti v Hradci Králové. A už se tu vystřídalo spoustu hvězd například The Prodigy, The Offspring, Placebo, Paramore, Pendulum, Garbaga a další.

Festivalový areál a kemp pro návštěvníky je schopen pojmout až 32 tisíc návštěvníků. A každoročně je zde příkladně nabito. Koncerty probíhají na 2 velkých venkovních scénách, ve stanu pro 8 000 lidí a ve dvou hangárových scénách.

K dispozici jsou ale i menší DJ´s scénách, kde je možné si zatancovat. A koho naopak lákal odpočinek, mohl využít chill-out zóny, které jsou otevřeny až do ranních hodin. Festivalpark skýtal i mnoho dalších atrakcí, ovšem tou největší se nepochybně stalo vystoupení Karla Gotta, který se publiku představil na tomto festivalu poprvé.

Jeho vystoupení si nenechalo ujít nejen několik tisíc účastníku festivalu z Čech, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska, Polsko, nebo dalších Evropských zemí. A ohlasy publika byly ohromné.

Takže mezi námi. Neříkej, že si občas Včelku Máju, třeba v nějaké odvážnější aranži, nepustíš. A co teprve taková Biene Mája v němčině, to je teprve nářez. Pokud si ji pustíš párkrát za sebou, za chvíli se budeš pohupovat do rytmu i bez posilňujícího nápoje.

Za puštění ale stojí i songy, které tady v Čechách pro náš obecně známý nedostatek entuziasmu Mistr raději nedal na repertoár. Za to v Německu jsou songy jako třeba ,,Babička“ skutečnou perlou. Zkus zasurfovat na internetu a určitě někde záznam téhle skladby nalezneš.

A když se bude okolí divit, co že si emigroval k jinému hudebnímu stylu, tak sjíždíš jen repertoár hvězdy Rock for people 😀

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>