Kam v zimě za odpočinkem? Na Slovensko.

Konečně napadl sníh, ale stále ho není tolik, abychom si v něm mohli zařádit a abychom si mohli připadat jako v ladovské zimě. Pokud toužíte po sněhu, ale nechcete se za ním vydávat až do dalekých Alp, zajeďte k našim východním sousedům.

Kde bydlet

Tatry v ziměSežeňte si na Slovensku chatu v horském prostředí a užijte si několik klidných dní v opravdové zimě. Vybrat si můžete z malých romantických chatek, kde můžete strávit příjemné chvíle u krbu jen se svou drahou polovičkou, anebo z těch větších s několika místnostmi, kam se vejdou všichni vaši přátelé. Součástí chatek, samozřejmě bývá i sociální  zázemí, kuchyňka pro uvaření teplého čaje a také prostorné obývací pokoje, pro společné chvíle. Chaty jsou obvykle zařízeny vkusně v horském stylu, abyste si připadali jako na horách, ale aby připomněly identitu vašeho domova.

Zimní vyžití

To zda budete bydlet nedaleko sjezdovky nebo raději někde poblíž vesnice, abyste to neměli daleko do restaurací, kde podávají vynikající halušky, je jen na vás. Co se vyžití týče, můžete samozřejmě na lyže i běžky. Říkáte si, že zlatá éra lyžování na Slovensku v 70. letech minulého století je již dávno tatam? Jistě, od těch dob následoval úpadek, se s příchodem investorů kvalita sjezdovek a služeb mnohem zlepšila a dnes již je z čeho vybírat. Především na Štrbském Plese, v Tatranské Lomnici a v okolí Ždiaru nebo v Zuberci. Právě v těchto destinacích již můžete nalézt alpský standard. Upravované běžecké tratě najdete v okolí Štrbského Plesa a v podtatranských obcích. Areály sjezdovek nabízejí i snowparky. Vyhlášená je například i sáňkařská trať z Hrebienku.

Když vás sníh omrzí a zatoužíte po civilizaci můžete se vydat do Bratislavy, kde můžete nejen nakupovat, ale obdivovat místní kulturu a památky. Inspirace na nejznámější turistické atrakce naleznete samozřejmě v knihách a je opravdu z čeho vybírat. Od divů Bratislavy, přes slovenské hory, zajímavosti i rarity. Brzy zjistíte, že jen prodloužený víkend vám pro bližší poznání Slovenska stačit nebude.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>