Kde cvičit, když je všechno zavřené

Začátek roku se většinou nese v duchu předsevzetí. Chceme se naučit programovat, udělat nějaký projekt, naučit se anglicky, nesledovat tolik streamery nebo porno a taky vyrýsovat nějaké ty svaly. Jak říkají holky takzvaně do plavek. Holky, kterým se to nepovede, si u vody přes sebe hodí nějaký ten hadřík, jenže co my kluci?! Chodit po koupáku s ručníkem omotaným v podpaží asi nebudeme,  jinak bychom vypadali jako šašci, a tak nezbývá než s tím břichem a tenkými ramínky něco začít dělat. 

workout

Jenže fitka jsou zavřené, totéž bazény a tělocvičny, tak co teda dělat? 

Jak říká Rytmus v reklamě na nějaký deodorant: „Mesto je tvoje ihrisko.” Řečeno hezky česky, město je tvé hřiště a je to tak. Jasně, venku je zima, ale když se na to podíváš v duchu našich babiček, a sice že neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení, zima vlastně neexistuje. Kolo můžeme vytáhnout i na sníh a vytáhnout kámoše na nějaké to venkovní hřiště, kde si budete počítat kliky a hecovat se, ať jich zvládnete o dvacet víc můžeš kdykoli. Stejně tak můžete vzít hokejky nebo míč a jít na hřiště nebo louku si zablbnout.

Poptej se v okolí na nějaký volný prostor. Prázná garáž, společné prostory v bytovce apod. Určitě se někde objeví pár volných metrů čtverečních, kde se budeš moct pár dní v týdnu na chvíli zašít a zacvičit si. Když od toho dostanete klíče, můžeš se domluvit s kámoši, že každý donesete nějaké pomůcky. Jeden činky, druhý trxko, další třeba švihadlo nebo balanční podložku.

Cvičit ale můžeš i doma. Jasně, když je vás plný dům, jde to jen těžko, ale zatímco se ségra dívá na Ulici, ty se můžeš zavřít v pokoji a trochu na sobě zamakat, ne? Každá chvilka se počítá. 

Ať budeš cvičit doma, nebo venku vždycky pamatuj na strečink, ať si zbytečně nenamůžeš nějaký ten sval a taky se snaž cvičit správně, ať to má nějaký efekt. Jak na to, najdeš třeba na youtubku. 

autor: Jarda
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>