Jak představit holku rodičům

Už se svojí holkou chodíš poměrně dlouho a tak jste se domluvili, že se seznámíte s rodiči? Ostatně, proč ne. Alespoň vaši budou vědět, kdo je ta dotyčná, kvůli které se konečně staráš o svůj zevnějšek a kvůli které se doma moc nevyskytuješ.

Domluv to se všemi

Ze všeho nejdůležitější je, aby o tom všechny zúčastněné strany věděly. Přepadovkou si raději odpusťte. Dost dobře by se mohlo stát, že vaše překvapíte nevhod, přijde vám otevřít tvůj otec v trenýrkách a nakonec budete pomáhat věšet záclony. To není úplně to, co si asi představujete. Proto vašim předem řekni, že bys jim chtěl představit tvoji holku, kterou máš rád a na které ti záleží.

Počkej, co ti navrhnou, jestli budou chtít hned zvát na oběd nebo bude stačit je popovídání si u kafe a dortíků.

Má s sebou vzít dárek? 

Když se jde do rodiny představit kluk, obvykle nosívá matce květinu. To se od holky neočekává, v podstatě nemusí nosit nic. Ale když by chtěla tvoje holka udělat dojem, ať koupí nějaké zákusky (poraď jí, co mají vaši rádi) nebo oblíbený dort. Je to chytrý tah, ať už budete pozvaní na oběd, nebo ke kafi.

Díky takové pozornosti prolomíte hned na začátku ledy. Na začátku se toho ujmi a všechny řádně představ. Uvidíš, jak půjdou formality a jestli tvoji holku budeš moct nechat s vašima osamotě jít třeba pro pití. Když ne, tak ji pomoz. Seď vedle ni, usmívej se na ni a zkus vést případnou váznoucí komunikaci.

O čem mluvit?

Jsou to přece vaši, tak nějaké to společné téma snad vymyslíte. Můžete říct, jak jste se seznámili. Na čem jste byli v kině. Jaké máte plány. Co tvoje holka studuje. Jaký předmět jí jde. Čím jsou její rodiče. Kde byla na dovolené apod.

Domluv se s tvojí holkou předem, že u vašich budete jen chvíli, hodinka maximálně dvě (pokud jde o oběd) pro začátek stačí. Budete tak předem vědět, že případné utrpení se chýlí ke konci, nebo že už budete moct odejít.

Ale neboj, tak strašné to nebude. Uvidíš, že to zvládnete :-)

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>