Proč nedají na stravenky dopustit zaměstnanci i vedení?

Stravenky jsou skvělým způsobem, jak zaměstnancům poskytnout něco navíc, a ještě na tom neprodělat. Proč na tento benefitní program nedají dopustit také zaměstnavatelé?

Snižování daňového základu a příspěvek od zaměstnavatele

Jestliže pracujete někde, kde není k dispozici jídelna, váš zaměstnavatel vám s největší pravděpodobností poskytuje stravenky. Ty hradí z části zaměstnavatel, z části sám zaměstnanec. Nejčastěji přispívá zaměstnavatel z 55 %, zbylých 45 % hradí sám zaměstnanec. Maximálně lze příspěvek ze strany zaměstnavatele zvýšit na 70 %. Tento způsob odměn je příjemný pro obě strany a společnost má tak možnost snížit svůj daňový základ. Stále ještě novinkou je takzvaná e-stravenka, která nabízí skutečně pohodlný způsob placení.

Nejlepší způsob benefitů? Praktická e-stravenka

E-stravenka má podobu karty a lze s ní zaplatit všude, kde přijímají stravenky. K platbě slouží klasický platební terminál, a dokonce existují i aplikace, ve kterých mají majitelé e-stravenek možnost kontrolovat si svůj aktuální zůstatek kdykoliv a odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Díky tomu mají dokonalý přehled o tom, jakou částku již vyčerpali a kolik jim zbývá. Odpadne tak neustálé počítání zbývajících papírových stravenek v bločku a kontrola jejich platnosti.

Neomezená platnost při trvalém pracovním poměru

Další výhodou e-stravenek je totiž jejich téměř neomezená platnost. S každým načtením se totiž automaticky prodlužuje o dva roky. Při stálém pracovním poměru je tudíž možnost jejich využívání skutečně časově neomezená.

Máte-li možnost v zaměstnání využívat e-stravenky, neváhejte. Je to pro vás totiž výhodné a výdaje za obědy a nákupy potravin budete mít neustále pod kontrolou. Stačí nahlédnout do aplikace a podívat na aktuální stav svého konta.

Zdroj obrázku: CandyBox Images / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>