Bezpečnostní výbava

Našel sis brigádu nebo první zaměstnání jako hlídač, vrátný či jako obsluha třeba u benzínky, a při sledování zpráv tě napadá, že je to dnes trochu rizikové povolání? Samozřejmě nejde namítat opak. Zaměstnavatel je sice povinen vybavit tě odpovídajícími ochrannými pomůckami, ale k těm bohužel neprůstřelné vesty a odpovídající ozbrojení prozatím nepatří.

Chybějící výbavu si ovšem můžeš pořídit i svépomocí. A to navíc zcela legálně. Neprůstřelné vesty už dnes nejsou jen výsadou policistů, armády a několika vlivných činitelů. Je pravda, že budeš muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy nebo na výbavu rezervovat jeden až dva platy, ale zhruba za dvacet tisíc korun už si můžeš vybírat mezi kvalitními neprůstřelnými vestami.

Vesty se liší nejen typem a vzhledem, ale především hmotností. Některé vesty jsou navíc vybaveny kapsičkami nebo i jinými doplňkovými prvky. K nejlehčím vestám patří neprůstřelné vesty určené pro dámy, v pánských variantách je naopak výhoda většího výběru.

Pokud už sis našetřil na vestu, možná si říkáš, že by to chtělo udělat i něco s ozbrojením. Na to samozřejmě v Čechách platí určité zákony. Bez zbrojního pasu si moc zbraní nepořídíš, a pokud už zbrojní pas máš, i tady je na místě opatrnost.  S každou zbraní totiž přichází poměrně velká odpovědnost, protože můžeš zranit nejen někoho dalšího, ale i sebe.

Jaké jsou k zakoupení zbraně, se můžeš podívat třeba v tomto eshopu, najdeš zde i informace o profi pistolích. Pokud pro svůj pocit bezpečí toužíš po zbrani a zbrojní pas nemáš, co třeba plynová pistole? Pistole má tu výhodu, že vypadá jako pravá, a její držba je legální.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>