Paintball (ne)jen pro dospělé

Ano, jedná se o ten paintball, který připomíná tak trochu hru na vojáky pro dospělé. Pokud se ti stalo, že sis po cestě z auta všiml, že po sobě u lesa střílí nějaká početná banda v maskách a maskáčích něčím, co vydá skoro jako malé samopaly, tak se s největší pravděpodobností jednalo právě o účastníky paintballu.

Paintball je poslední dobou stále populárnější, a to zřejmě nejen proto, že místo ostrých po sobě účastníci střílí barevnými kuličkami, které se při zásahu barevně rozstříknou, a označí se tak třeba svítivě žlutou nebo růžovou barvou vypadávajícího ze hry.

Paintball je obvykle přístupný až od osmnácti, protože ač se nejedná o ostré nábojnice, zásah touto kuličkou přece jen bolí, a obvykle musíme počítat s pořádnými modřinami, pokud schytáme zásah. V některých případech, ale hrají i mnohem mladší účastnici, kteří ovšem potřebují souhlas zákonného zástupce a nejlépe doprovod někoho známého, majícího už s paintballem zkušenosti.

Hra je to jinak obecně velmi dobrodružná, nehraje se jen v již zmíněném lese, ale třeba ve starých vojenských objektech, tvrzích, starých staveních a podobně, kdy má každá hra svébytně netradiční atmosféru a silně připomíná některé akční filmy.

Koho naopak láká více střílení a mrštnost při uhýbaní při manévrech, může vyzkoušet hru na hřišti, které je uzpůsobené speciálně pro hru paintballu a umožňuje účastníkům celou řadu možností, jak si paintball vyzkoušet, někdy i doslova na vlastní kůži. A pokud nás mrzí, že nemáme paintballové vybavení (zbraň, maskáče aj.), můžeme využít půjčoven, které většina center nabízí.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>