Paintball (ne)jen pro dospělé

Ano, jedná se o ten paintball, který připomíná tak trochu hru na vojáky pro dospělé. Pokud se ti stalo, že sis po cestě z auta všiml, že po sobě u lesa střílí nějaká početná banda v maskách a maskáčích něčím, co vydá skoro jako malé samopaly, tak se s největší pravděpodobností jednalo právě o účastníky paintballu.

Paintball je poslední dobou stále populárnější, a to zřejmě nejen proto, že místo ostrých po sobě účastníci střílí barevnými kuličkami, které se při zásahu barevně rozstříknou, a označí se tak třeba svítivě žlutou nebo růžovou barvou vypadávajícího ze hry.

Paintball je obvykle přístupný až od osmnácti, protože ač se nejedná o ostré nábojnice, zásah touto kuličkou přece jen bolí, a obvykle musíme počítat s pořádnými modřinami, pokud schytáme zásah. V některých případech, ale hrají i mnohem mladší účastnici, kteří ovšem potřebují souhlas zákonného zástupce a nejlépe doprovod někoho známého, majícího už s paintballem zkušenosti.

Hra je to jinak obecně velmi dobrodružná, nehraje se jen v již zmíněném lese, ale třeba ve starých vojenských objektech, tvrzích, starých staveních a podobně, kdy má každá hra svébytně netradiční atmosféru a silně připomíná některé akční filmy.

Koho naopak láká více střílení a mrštnost při uhýbaní při manévrech, může vyzkoušet hru na hřišti, které je uzpůsobené speciálně pro hru paintballu a umožňuje účastníkům celou řadu možností, jak si paintball vyzkoušet, někdy i doslova na vlastní kůži. A pokud nás mrzí, že nemáme paintballové vybavení (zbraň, maskáče aj.), můžeme využít půjčoven, které většina center nabízí.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>