Bez kurzu to také jde – zdarma a z domova

Jedna super věc – jazyky netradičně.

Prohloubení jazykových znalostí je v dnešní době důležité, ale do kurzu se ti nechce, nadšení moc dlouho nevydrží, chceš se naučit něco jiného a v kurzu se bohužel většinou probírá i to, co tě nebaví…

K projektu, který vypadá na první pohled poněkud nenápadně, jsem se dostal přes doporučení, a nutno říci, že se jedná o poměrně zajímavou věc. Podobně jako wikipedie, staví na aktivitě svých uživatelů, kteří zde zdarma vytváří a publikují kurzy pro ostatní uživatele.

Projekt je mezinárodní, takže se tu klidně můžeš učit čínsky, vietnamsky nebo třeba irsky.

Kurzy také staví na nápaditosti a efektivnosti výuky, cvičí krátkodobou i dlouhodobou paměť, obsahují bohatou ilustrativní fotodokumentaci a bývají i specificky zaměřené.

Najdeme tu kurzy cílící na určitou oblast slovní zásoby, třeba film, hudbu, módu aj., zaměřující se na hovorovou podobu jazyka, nebo naopak tu akademickou. A pokud už si na jazyky odborník, můžeš si tu vytvořit vlastní kurz.

Pro přihlášení do projektu použiješ normálně svůj facebook nebo na stránkách registruješ. Bez přihlášení se ti nebude ukládat historie, ale jinak studiu též nic nebrání. Studovat můžeš zároveň v několika typech kurzů podle toho, kterého jazyka, či typu kurzu, se ti zachce.

Projekt nalezneš na stránkách http://www.memrise.com/, a přestože vstupní menu je v angličtině, uvnitř projektu si můžeš vyhledat kurzy s českým rozhraním.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>