Jak zapojit wifi router

Chceš doma frčet bezdrátově? Žádný problém, ani když máš od svého poskytovatele zapojený internet pomocí kabelu. Stačí koupit wifi router. Potřebuješ jej zprovoznit a nevíš, jak na to? Nevadí, čti dál. Náš malý návod ti určitě pomůže. Není to totiž tak komolikované, jak by se mohlo zdát.

Naprosto základní a zásadní je zapojení elektřiny (jak jinak) a síťového kabelu. Ten se zapojuje do speciální, často barevně odlišné zdířky. Poté je potřeba router nastavit a propojit s pc.

K routeru se tak stačí připojit pomocí nabízené bezdrátové sítě. Do adresního řádku prohlížeče je potřeba napsat jeho IP adresu ( tu najdeš v návodu). Tím se zobrazí přihlašovací obrazovka, ke které se opět podle údajů z návodu (btw nevyplatí se ho vyhodit) přihlásíš.

Krade se, všechno a všude, a dokonce i wifi, tu je tedy třeba pořádně zabezpečit.

To jde vyřešit většinou v záložkách jako wireless, nebo security. V těch máš na výběr volbu jak názvu sítě, tak i hesla.

U vymýšlení hesla trochu přemýšlej, nemělo by to být heslo, nebo 123, zároveň je ale potřeba, aby sis ho zapamatoval.

Nakonec nezapomeň všechno uložit, a je hotovo.

I když problémem ještě může být MAC adresa. Tu má každý počítač a jeho síťová karta unikátní, a mnozí poskytovatelé internetu tak umožní, aby internet „pouštěli“ pouze k dané adrese. V nastavení routeru je tak třeba danou MAC adresu uvést, a to aby byla kompatibilní s tou v pc.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>