Harlem Shake

Pro všechny internetové surfaře netřeba dále rozvádět, co je Harlem Shake. Možná už při čtení názvu vám známá melodie sama naskočila a s ní osobitý trhavý pohyb. Ostatně tahle vychytávka teď, co do čísel, patří k nejvíc parodovaným videím. No, a kdo slyší o Harlem Shake poprvé, čtěte také, páč dříve nebo později někde na nějaké Harlem Shakery určitě narazíte!

Takže o co se vlastně jedná? Původně o skladbu undergroundového producenta Baauera. Ta spatřila světlo světa sice už někdy v létě, ale její masivní popularita vzrostla teprve nedávno. Co zaujalo, není pouze skladba sama, ale spíš její vizuální ztvárnění ve videu.

Ztvárnění dělá čest svému jménu, jelikož Shake znamená koktejl a videa jsou skutečně řádně promixovaná. Další význam anglického Shake je ale též chvění a protřepání, které zase naprosto odpovídá stylu tance (tedy, jestli se tomu tak dá říkat :), spíše než tanec se totiž skutečně jedná o jakési chvění v rytmu pulzující hudby.

A dalším významem slova Shake je i rozhýbání, na tom je postaven scénář videa, který je jak v originále tak v neméně slavných parodiích, kterých vzniká denně tisíce, shodný. V první scéně se všichni účastníci videa v klidu věnují svým činnostem až na jednoho ,,trsala“, který se divoce třepe v rytmu Harlem Shake.

Pak následují rychlý prostřih a v duchu shake sebou bláznivě hýbou všichni, obvykle v nějakém pořádně šíleném seskupení či kostýmech. Vypadá to tak trochu, jakoby všechny naráz postihl bláznivý záchvat.

Každopádně je to hit, takže můžeme vidět ,,shakeovat“ herce, zpěváky, fotbalisty, a vůbec, kde koho. Hádám, že za chvíli i sousedy :-)

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>