Vše, co musíš vědět o kondomech

Kondom není žádný novodobý vynález, první zmínky se zaznamenaly už v prvním století našeho letopočtu, kdy byl kondom zobrazován na malbách jako ochrana před pohlavními nemocemi.

První kondomy se vyráběly z tkaných látek, svoji funkci tak ale moc nesplňovaly. První účinné a efektivní kondomy byly vyrobeny z ovčího střívka nebo jiné zvířecí blány.

Dnes se vyrábí z latexu, z polyisoprenu nebo z polyuretanu. Kondom z polyisoprenu neobsahuje latex a je tak vhodný pro alergiky na latex. Kondom z polyuretanu také neobsahuje latex a je snášen alergiky na latex. Jeho výhodou je, že je velice tenký a ty jej tak takřka vůbec neucítíš.

U kondomů je velmi důležité nakupovat pouze kvalitní zboží. Některé statistiky ukazují, že až sedm z deseti kondomů má přímo z továrny mikroskopické dírky, takže raději žádné nounejmy s nápisem Made in China.

Před použitím kondomu zkontroluj jeho záruční dobu. Latex se totiž časem poškozuje. Také ho nevystavuj změnám teplot a neuchovávej ve velkém teplu. Mít pořád jeden v peněžence je sice frajeřina, ale moc vhodné místo to není.

Jak kondom použít?

Obal, ve kterém je kondom zabalen, otevírej opatrně, aby nedošlo k jeho poškození. Nepoužívej k tomu žádné ostré předměty.

Jak jej navlíknout?

Vezmi kondom do ruky, chyť jej tak, aby nevznikla vzduchová bublina. Špičku kondomu drž celou dobu stisknutou, dokud si ho úplně nenavlečeš. Kondom pak zatáhni co nejblíže ke kořeni penisu.

Kdy jej sundat?

Penis po ejakulaci vytáhni ještě před jeho ochabnutím z pochvy. Potom ho sundej. Ejakulát odstraň třeba v umyvadle. Pak ho napusť vodou, abys zjistil, jestli nebyl poškozený. Pak ho vyhoď.

Proč ho vůbec používat?

Je antikoncepčí, takže díky němu holka neotěhotní.

Chrání před přenosnými pohlavními chorobami, jako HIV, kapavka, syfilis apod.

Slouží i jako hygienická pomůcka.

Jaké kondomy si vůbec můžeš koupit?
  • lubrikované nebo nelubrikované
  • s vůní nebo bez vůně
  • s příchutí nebo bez příchutě
  • nejrůznější tvary a barvy
  • s rezervoárem…

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>