Jak vybrat tablet?

Uvažujete nad tabletem nebo iPadem, ale potřebovali byste poradit, jaký z těchto dvou přístrojů zvolit? Každé toto elektronické zařízení má nějaké své výhody. Poodhalme si, podle jakých parametrů tyto přístroje vybírat, jaké jsou jejich funkce a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Jste připraveni na dnešní dávku informací? Pak se pohodlně usaďte a čtěte dál!

Jaký je rozdíl mezi tabletem a iPadem?

Zatímco iPad je výhradním produktem celosvětově populární společnosti Apple, tablety seženete od různých výrobců. Značka Apple má v tomto směru ale více zkušeností. Koneckonců byla první, která představila tato malá zařízení. Oblíbili si je běžní lidé, lékaři i umělci. Od tabletu se iPady v mnohém liší. Propojíte je s kamerou i monitorem a rázem získáte druhou pracovní plochu. Součástí iPadu je operační systém iOS, který je kompatibilní se všemi produkty Apple. A to je pro milovníky této značky podstatné.

tablet_1

Tablety s operačním systémem Android

Tablety slouží hlavně pro prohlížení fotografií, hraní her a sledování videí. Vyrábí je všechny významné společnosti, například LG, Microsoft, Samsung nebo Sony. Pracují na systému Android a Windows, ale s optimalizací aplikací jsou na tom hůře než iPady. A právě do iPadů si můžete stáhnout vychytané aplikace na profesionální zpracování videí a fotografií a další činnosti. Navíc můžete ve specializovaných obchodech s aplikacemi získat do iPadu nové hry a aplikace. Pokud se vám rozbije, není problém najít vhodný a kvalitní servis tabletů.

Podle čeho vybrat iPad?

Zajímá vás, jak vybrat ten správný iPad pro vaše potřeby? Ze stávajících zařízení si můžete zakoupit iPad, iPad Mini, iPad Air a iPad Pro.

  • iPad – jedná se o základní verzi iPadů za nejlevnější cenu a poradí si s každou aplikací. K těmto iPadům si můžete pořídit inteligentní klávesnici. Obsahují procesor A10 Fusion a 3GB RAM. Displej je široký 10,2 palců.
  • iPad Mini – svou 7,9palcovou obrazovkou se hodí zejména na cesty. Úložiště je oproti základnímu iPadu dvojnásobné a využívá výkonnější procesor A12 Bionic. Displej je opatřen antireflexní vrstvou.
  • iPad Air – kdo někdy vyzkouší extra výkonný iPad Air, nebude chtít nic jiného. Zařízení je opatřeno čipem A12 Bionic a 3 GB paměti RAM. Displej o velikosti 10,5 palců podporuje tužku Apple Pencil.
  • iPad Pronejlepší iPad, který kdy Apple vyrobil: to je iPad Pro. Prodává se s displejem o šířce 11 nebo 12,9 palců. Na první pohled zaujme dokonalou animací. Oceníte 4 až 6 GB Ram, vstup USB-C a až 1 TB úložiště.

tablet_2

 Tablety mají své silné stránky i slabiny. Před výběrem si ujasněte, na jaké činnosti budete tablet používat a jaký vyžadujete operační systém: Android nebo MS Windows. Všímejte si velikosti úložiště pro úschovu videí, fotek a aplikací. Běžnému uživateli stačí velikost paměti 64 až 128 GB. Důležitým ukazatelem je operační paměť. Čím je vyšší, tím je odezva tabletu rychlejší a provoz plynulejší. Požadujte operační paměť minimálně 4 GB.

Kromě těchto ukazatelů si pohlídejte vnitřní hardwarové vybavení. Ideální je čtyřjádrový procesor a frekvence alespoň 2 GHz. Nepřehlédněte ani kapacitu baterie. Pro celodenní práci je vhodná baterie o kapacitě 1 500 mAh. Pro práci a zábavu postačí úhlopříčka 8 až 10 palců. Kvalitní tablet má rozlišení displeje 1920 x 1080 pixelů, přední kameru pro videohovory, Wi-Fi připojení, Bluetooth, sloty na karty nebo GPS navigaci.

tablet_3

Když je nevyhnutelná oprava iPadu, co dělat?

Kdo vyžaduje špičkovou kvalitu a bezproblémový chod tabletu, bude spokojen s iPadem. Mějte ale na paměti, že ani drahé modely iPadů nejsou nerozbitné a nepoškoditelné. Po pádu iPadu budete možná muset přistoupit k výměně LCD displeje a nabíjení nebo k opravě fotoaparátu. Někdy budete muset vyměnit baterii, konektor nebo reproduktor, odblokovat síť či přehrát software. Ať už vás trápí jakákoliv závada iPadu, svěřte opravu autorizovanému servisu. iPad dostanete zpět jako nový!

Přesvědčte se, jak rychle a kvalitně dokážou odborníci na značku Apple opravit váš porouchaný a poškozený iPad. Zároveň vám poradí, jaké příslušenství je možné k iPadu dokoupit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>