Jak vybrat skútr

Skútr je skvělé přibližovadlo, díky kterému můžeme rychle dojet, kam potřebujme, nemusíme stát v zácpách a nemusíme si příliš lámat hlavu s parkováním. Než začneme s vybíráním toho pravého, je dobré si nejprve zodpovědět a ujasnit několik otázek.

K čemu jej využiji?

Na každodenní dojíždění? Nebo jen na to, abychom jednou týdně dojeli na nákup? Pokud hodláte jezdit denně, tak byste si měli koupit maxiskútr a neměli byste opomíjet ani vychytávky jako plexištít na ochranu před nepříznivým počasím.

Podle plánovaných ujetých kilometrů a četnosti použití zvažte také, jestli chcete vodou nebo vzduchem chlazený motor. Ty vodou chlazené jsou ve všech ohledech lepší.

Budu jezdit sám?

I to je důležité zohlednit. Pokud budete jezdit ve dvou, je dobré pamatovat na vaše a spolujezdcovo pohodlí. Když už budete jezdit ve dvou, patrně se občas vydáte na nějaký ten výlet. Proto byste měli sáhnout po maxiskútru, asi nechcete jet delší cesty rychlostí max60 km/hod. Hodí se i větší zavazadlový prostor.

Kolik do toho chci dát?

Když budete znát limit, kolik do skútru chcete investovat usnadní čas vám i prodejci. Při stanovení ceny mějte na paměti všechny vaše požadavky a rozhodně z nich neslevujte. Snaha utratit co nejméně často vede k pozdějšímu zklamání z jízdy.

Jaký typ chci?

Výrobců je mnoho a je těžké se zorientovat. U skútru je v podstatě jen několik typů motorů, které jsou pak vestavěny do různých rámů. Zatím stále platí, že špičkovými výrobci skútrů jsou Italové.

Na co dát pozor? 

Při výběru v každém případě vycházejte ze stavu skútru, a ne z roku výroby. Je dobré pamatovat na případný servis. Výhodou u značkových skútrů je dostatek levných náhradních dílů.

Samozřejmě je lepší koupit skútr s 2-letou zárukou. Při koupi ojetých skútrů vám však prodejce poskytne záruku půl roku na motor. To se hodí, protože tak jste následující sezónu krytí v případě, že by se ním něco stalo.

 

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>