Jak se usmířit s holkou

Pohádali jste se a ty si teď říkáš, jestli udělat onen pověstný první krok k usmíření, a když už, tak jak nejideálněji na to? O tom, že se většina hádek se vyřeší přes postel, se sice vtipkuje v mnoha filmech, ale v praxi to tak jednoduché nebývá, dali jsme proto dohromady pár tipů.

Za prvé dárky. Je sice pravda, že lásku si nelze koupit a s odpuštěním je to zrovna tak, ale přece jen, zvláště pokud se jednalo o hádku kvůli hlouposti, či nedorozumění, potom právě taková maličkost (stačí třeba natrhaná kytice), vždy dovede navodit lepší atmosféru.

Za druhé empatie. Pokud ti tohle slovo přijde kapku tajemné, pak ho trochu poodhalíme – česky ho můžeme vyložit jako vcítění – znamená vcítit se do pocitů toho druhého. V praxi to vypadá třeba tak, že usmiřování začneš slovy: ,,Vím, asi jak se cítíš…,“ nebo, ,,vím, že jsi naštvaná, když jsem to rande zrušil na poslední chvíli, ale…“

Tím se dostáváme k třetímu bodu – argumenty. Toto je poměrně zásadní mezník, protože stačí chybné slovo a předchozí dva body kompletně zazdíš. Ideální je držet se při vysvětlování pravdy, minimálně proto, že si, jak se říká, není pak nutné pamatovat, co komu řekneš.

Mlčet bychom neměli ani o našich pocitech. Vyznání lásky, pokud je skutečné, dovede překlenout nejednu propast. Říct ale můžeš i co tě štve a co bys chtěl změnit. Upřímnost pročistí vzduch a alespoň zabráníš tomu, že v tobě bude nespokojenost bobtnat a o pár dní později bouchne jako papiňák.

zap

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>