Jak pečovat o tetování?

Dal ses tetovat, ale cestou ze salónu jsi zapomněl, jak že se to máš o nové tetování starat? Nevadí, či dál a drž se těchto rad. Jedině tak zabráníš případné infekci nebo jiným nepříjemnostem. Aby kérka dobře vypadala záleží nejen na šikovnosti tatéra, ale taky zhojením.

Na tetování máš určitě ochrannou fólii. Tu nesundávej dříve než po dvou hodinách. Poté tetování umyj vodou a mýdlem – ideálně jen jemným mýdlem nebo antibakteriálním. Po umytí si ono místo nedři ručníkem. Spíše si ho na tetování jen lehce přilož ručníkem nebo ubrouskem.

tetovani

Kdykoli se budeš chtít tetování dotknout, umyj si ruce, abys zabránil případnému zanícení.

Druhý den si tetování opět umyj a lehce osuš.  Další den už můžeš tetování mazat. Maž ho klidně až 5x denně, ale jen tenkou vrstvu. Vhodnou mastí je Bepanthen Plus. Rozhodně ale zapomeň na používání antibiotických mastí (jako je např. framykoin).

Ať už se ti hojí odřenina nebo tetování, vytvoří se ti stroupky. V žádném případě je nestrhávej, neloupej nebo neškrábej!

Během prvních deseti dnů nedělej žádné namáhavé aktivity, ať se příliš nepotíš. Nechoď do sauny, ani do slané vody a nekoupej se. Vystačit si musíš se sprchou.

Za dva týdny můžeš přestat s několika denním mazáním a můžeš začít tetování mazat jen ráno a večer a použít můžeš třeba pleťový krém.

V prvním měsíci se příliš neopaluj a na solárko si nech raději zajít chuť.

Po celou dobu hojení nos tetování zakryté volným a čistým oblečením a dopřej kůži, aby mohla dýchat.

Tetování se zahojí asi za tři až čtyři týdny. Po této době je dobré navštívit tvého tatéra a nechat si to zkontrolovat. Pokud je vše ok, už není potřeba se o něj tolik starat, ale stačí jen párkrát za měsíc hydratovat krémem.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>