5 tipů pro výdělečný e-shop

Možnost realizovat se, pracovat na sebe a získat finanční nezávislost. To jsou tři body, které obvykle vedou k založení podnikání na internetu. Možností jak prostřednictvím internetu vydělávat je několik. A jednou z těch nejoblíbenějších je zřízení e-shopu.

K založení e-shopu ale nestačí jen připojení k internetu. Na co je potřeba myslet a jak založit e-shop?

Připravili jsme pro vás 5 tipů jak založit výdělečný e-shop.

prace na macbook

Správný sortiment = základ výdělečného e-shopu

Ještě než se pustíš do založení internetového obchodu, je třeba si udělat důkladný průzkum a finanční rozvahu. To, že máš představu o tom, že založíš e-shop například s elektronikou, ještě neznamená, že je to nejšťastnější volba. Pokud jsi v podnikání naprostý začátečník s minimálním kapitálem, je lepší se zaměřit na zboží, které nemá silnou konkurenci, požadavky na velké skladové zásoby, časté reklamace či třeba složitou logistiku.

Bez rozvahy se do podnikání nepouštěj

Jakmile najdeš zboží, které chceš prodávat, je nutné si ujasnit, kdo je ta správná cílová skupina a proč by měla nakupovat zrovna u tebe. K rozlousknutí těchto otázek ti pomůže SWOT analýza, finanční plán a sestavení strategie.

Ach ta byrokracie

Velmi důležité je si také zjistit všechny potřebné informace ohledně nutné byrokracie. Jen těžko můžeš provozovat e-shop jako obyčejná fyzická osoba. Bez živnostenského oprávnění nebo založení společnosti to nepůjde. Pečlivě si zjisti, co vše je potřeba, jaké jsou podmínky a povinnosti u provozování e-shopu.

Pamatuj, že bez sebevzdělávání a sledování nových nařízení se neobejdeš.

Možné řešení e-shopu

Existuje hned několik řešení e-shopu. Jeho tvorba, pronájem či e-shop zdarma.

E-shop zdarma

E-shop bez jakékoli investice je řešení pro ty, kteří stojí na úplném začátku a kdo neplánuje

vícero zboží. Obchod můžeš provozovat na vlastní doméně a za hosting nic neplatíš.

Tvorba vlastního e-shopu

Pokud nejsi programátor a grafik, nemá z počátku příliš smysl uvažovat nad vlastním řešením. Vývoj vlastního e-shopu je finančně i časově náročný. E-shop na míru je vhodná spíše pro větší prodejnu nebo pro ty, kteří se potřebují zásadně odlišit od konkurence.

Pronájem e-shopu

Pronájem e-shopu má mnoho výhod a umožňuje ti založit si vlastní internetový obchod pár kliky bez technických znalostí a větších

Neváhejte se přizpůsobovat

Naše plány mnohdy nevyjdou podle našich představ. Sbírej všechna data a vyhodnocuj je. Jakmile podnikání začne vyvíjet špatným směrem, je zapotřebí provést změny. Neváhej se přizpůsobit požadavkům zákazníků a trhu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>