Vyfoť školu a vyhraj

Nadpis je možná malinko nadsazen, protože samozřejmě jen vyfotit školu k vítězství vzhledem ke konkurenci stačit nebude, ale je to dobrý začátek. Minulý rok totiž v soutěži – Wiki miluje památky, vyhrála právě černobílá fotografie sochy Vítěze spolu s královéhradeckým gymnáziem.

Soutěž zřejmě netřeba sáhodlouze představovat, jen loni do ní přišlo 17 131 fotografií a v rámci mezinárodního srovnání tak Česká republika, co do počtu fotografií obsadila dokonce 7 místo.

Podstatou soutěže je nejen udělání co nejlepšího záběru, ale také to, že Wikipedie úctyhodně rozšíří svůj obsah, a to díky nadšencům z celé České republiky. Co se týká nejznámějších památek, těch už je v této volně přístupné encyklopedii celá řada, ale některé místní pamětihodnosti, jako domy, kostely, boží muka a podobně, na své první foto často ještě marně čekají.

V rámci soutěže se fotí podle seznamů, kde jsou k dispozici jednotlivé památky podle krajů a okresů, které je třeba vyfotografovat. Do soutěže se může zapojit každý, ale pouze se snímky, které ještě nebyly nikde zveřejněné. Fotografie se nahrají na http://www.wikilovesmonuments.cz/.

Fotografie je třeba nahrát v měsíci září. Vítězné snímky pak vybere porota v průběhu října a vítězové budou slavnostně vyhlášeni na Wikikonferenci. A to není vše, snímky mají šanci najít své příznivce i v rámci mezinárodního kola, takže ty, co mají fotografické ambice, potěší, že budou moci oslovit hned miliardové publikum.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>