Vyfoť školu a vyhraj

Nadpis je možná malinko nadsazen, protože samozřejmě jen vyfotit školu k vítězství vzhledem ke konkurenci stačit nebude, ale je to dobrý začátek. Minulý rok totiž v soutěži – Wiki miluje památky, vyhrála právě černobílá fotografie sochy Vítěze spolu s královéhradeckým gymnáziem.

Soutěž zřejmě netřeba sáhodlouze představovat, jen loni do ní přišlo 17 131 fotografií a v rámci mezinárodního srovnání tak Česká republika, co do počtu fotografií obsadila dokonce 7 místo.

Podstatou soutěže je nejen udělání co nejlepšího záběru, ale také to, že Wikipedie úctyhodně rozšíří svůj obsah, a to díky nadšencům z celé České republiky. Co se týká nejznámějších památek, těch už je v této volně přístupné encyklopedii celá řada, ale některé místní pamětihodnosti, jako domy, kostely, boží muka a podobně, na své první foto často ještě marně čekají.

V rámci soutěže se fotí podle seznamů, kde jsou k dispozici jednotlivé památky podle krajů a okresů, které je třeba vyfotografovat. Do soutěže se může zapojit každý, ale pouze se snímky, které ještě nebyly nikde zveřejněné. Fotografie se nahrají na http://www.wikilovesmonuments.cz/.

Fotografie je třeba nahrát v měsíci září. Vítězné snímky pak vybere porota v průběhu října a vítězové budou slavnostně vyhlášeni na Wikikonferenci. A to není vše, snímky mají šanci najít své příznivce i v rámci mezinárodního kola, takže ty, co mají fotografické ambice, potěší, že budou moci oslovit hned miliardové publikum.

zap

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>