Jak přestat lenošit a začít něco dělat?

Určitě to taky znáš. Večer jsi plný energie a nadšení a říkáš si, že od rána se vrhneš na všechny resty. Jenže pak přijde to ráno a … nic! Nechce se ti ani vylézt z postele, natožpak pracovat nebo se učit. Tak co, poznal ses v tom? Pokud ano, tady je několik tipů, které ti tu proklatou lenost pomohou překonat.

Ze všeho nejdůležitější je motivace

Bez poháněcího motoru to nikdy nikam nedotáhneme. Ztráta motivace je to, co člověka dokáže dokonale rozhodit. Proto si ze všeho nejdřív ujasni, kam směřuješ a co je tvým cílem.

Vzpomeň si na důvod, proč studuješ, co studuješ nebo proč děláš zrovna to, co děláš. Pokud tápeš, tak pořádně zapřemýšlej. Podívej se po svém okolí, přečti několik životopisů lidí, co je obdivuješ a inspiruj se.

Pokud je tvoji motivací nějaká hmotná věc jako třeba pořádné fáro, vytiskni si jeho fotku a vyvěs někam, kde to budeš mít pořád na očích. Lepší motivace snad není.

Nic člověk nemůže mít najednou a možná je to dobře, jinak si snad ničeho nevážil. Jistější a mnohem lepší je rozkouskovat si jednotlivé menší úkoly. Navíc se můžeš za každý splněný úkol odměnit.

Nepodceňuj odpočinek

Je totiž strašně důležitý. Pokud celý rok usilovně pracuješ a studuješ a máš minimum volného času, nediv se pak, že přichází třeba i několikatýdenní doba útlumu. Snažíš si tak vynahradit měsíce tvrdé práce a lenošíš. Co s tím? Odpověď je jednoduchá. Relaxuj a rozmazluj se.

Žádné rozptylování!

Až ti bude připadat, že je toho relaxování víc než dost, je na čase dostat se zpátky do nasazení.

Místo, kde se hodláš učit nebo pracovat, ti musí být příjemné a mělo by být pokud možno prosté, bez rozptylujících elementů – zapomeň na televizi, časopisy apod.

Podobné je to s prací na počítači: zakaž si facebook, hry, internetové magazíny.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>