Jak muži prožívají těhotenství

Bude náladová, pořád bude mluvit jen o těhotenství a miminech a na intimnosti můžu rovnou zapomenout. Taky se bojíš, že právě to tě čeká, když je teď tvoje polovička těhotná? Jak prožít a přežít její těhotenství?

Je přirozené, že tě čas od času zavalí zmatek ze všeho nového, co má do tvého života přijít. Můžeš pociťovat strach a zároveň lásku. Někdy naopak budeš mít touhu po úniku v kontrastu k pocitu zodpovědnosti.

Ženy však potřebují v této době mít zejména pocit jistoty, i přes zmatek v tobě samém bys ji tedy měl být oporou.

 

Potřebuješ vidět nástřel toho, co budeš pociťovat?

1. měsíc: Zmatek

2. měsíc: Pocit neuvěření

3. měsíc: První návaly pýchy a těšení se

4. měsíc: Počátky sdílení těhotenství

5. měsíc: První noční můry a návaly strachu

6. měsíc: První nákupy pro dítě

7. měsíc: Pocit potřeby útěku

8. měsíc: Potřeba vydělávat

9. měsíc: Totální zmatek a pocit paniky

Pravděpodobně nejvýraznější změnou, kterou s sebou z tvého pohledu její těhotenství přinese, budou změny na jejím těle. I z té nejštíhlejší holky se bude postupně stávat kulička. Celé těhotenství představuje čtyřicet týdnů drastických změn (nevolnosti, pálení žáhy, hlad, otoky, nateklá a citlivá prsa – tohle na celém těhotenství oceníš asi nejvíc :-))

Budeš si klást otázku, proč se chová tak divně? Její podivné chování vyplývá z hormonálních změn. Podívej se například na seriál těhotenství týden po týdnu na www.Rodicum.cz. Jen si vzpomeň na dny, kdy měla menstruaci, i tehdy její chování nebylo standardní. Ženy potřebují chválit i v normálním stavu, právě v jiném stavu jsou si samy sebou nejisté a mají strach, že už chlapům nebudou líbit. Proto by se pro tebe mělo chválení stát pravidlem. Chval cokoli a kdykoli, hlavně chval.

Z výzkumů vyplývá, že nastávající otec přibere během těhotenství své partnerky v průměru 6,35 kilogramů. Váhový přírůstek tedy pravděpodobně nečeká jen tvoji polovičku, ale i tebe. Proto si už teď kup nějaké to větší tričko.

Dokonce můžeš začít trpět tzv. couvadovým syndromem. Tento syndrom se projevuje tak, že jinak zdravý muž, jehož partnerka je těhotná, začne trpět těhotenskými obtížemi.Muži popisují psychické i fyzické potíže. Mezi nejčastější patří ranní nevolnost, bolesti zad, křeče v lýtkách, pálení žáhy, nadýmání, problémy s dýcháním a zvyšující se váha. Po psychické stránce se přidává podrážděnost, deprese, neklid, poruchy spánku, změny nálad a nechuť k sexu. Jediným lékem je konec těhotenství. Pro zmírnění obtíží se doporučuje návštěva psychologa nebo předporodní kurz.

Každý muž prožívá partnerčino těhotenství úplně jinak. Nikde není psáno, že ho budeš prožívat těžce právě ty. Hlavně o svých pocitech mluv s rodinou, s kámoši a taky s partnerkou a buď trpělivý. Celé toto období je jen na přechodnou dobu a odměnou ti bude tvoje malá kopie, která stojí za to. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>